doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS

V roce 2008 jsem působil na lékařské fakultě v Ostravě (tehdy ještě pod označením zdravotní) a zvažovali jsme, že si u nás na fakultě otevřeme vlastní očkovací centrum. Předtím jsme si dělali takový průzkum trhu na internetu a objevili jsme novou společnost, která vznikala kvůli očkování proti HPV, jmenovala se Avenier. A z mého pohledu to už od úplného začátku dělala tak geniálně, že jsme se nakonec rozhodli, že otevírat vlastní očkovací centrum nebudeme, protože by tomu nešlo konkurovat, a namísto toho jsem se rozhodl k Avenieru přidat.
Pamatuji si úplně přesně, kdy jsem měl svůj první ordinační den, bylo to 7. 7. 2008 na Hornické poliklinice v Ostravě a moje stávající ordinace na poliklinice v Hrabůvce byla otevřena v září téhož roku. Expanze Avenieru byla velmi, velmi rychlá.
A osud tomu chtěl, že právě v této době propojujeme Avenier s lékařskou fakultou, kde jsem již od roku 2020 děkanem. Nakonec se tedy zrealizuje i ten původní plán a to, že na té lékařské fakultě vznikne očkovací centrum, které bude společné s Avenierem.
Standartně se mnoho lidí bojí očkování, z dětské populace je to téměř každý. Díky našemu příjemnému přístupu a milé komunikaci se nám u nich daří odbourat ten stres, se kterým k nám přichází, například před cestou do exotické ciziny. A díky tomu pak dorazí i na další očkování, které už s tou cestou nesouvisí, ale je relevantní pro ČR nebo Evropu.
Mnoho lidí vnímá, že očkování je důležitá forma prevence, ale mají z toho obavy nebo to prostě nestíhají. Díky tomu, jak oslovujeme veřejnost, přednášíme na různých cestovatelských festivalech, máme výstupy v mediích, se nám dám daří tyto často neopodstatněné obavy vyvrátit. Snažíme se popsat veřejnosti, že to, co děláme, je prospěšné a že jim to může zachránit život.

Těším se na vás v ordinaci:Očkovací centrum Ostrava - Lékařská fakulta