V době očkování nesmíte být akutně nemocní (běžná rýma, doznívající lehčí infekce nevadí) ani brát antibiotika, očkování je možné obecně 14 dnů po dobrání antibiotik (u antibiotik však záleží na důvodu jejich nasazení). Opar je známkou oslabené imunity, ale očkování v případě potřeby nevadí, ideálně když už je opar ustupující, poté záleží i na možnosti odkladu očkování.
Překážkou není: lokální léčba mastí, antivirotiky nebo užívání lokálních kortikoidů či antihistaminik, rovněž léky posilující imunityu tzv. imunomodulátory nebrání očkování. Překážkou očkování není ani probíhající menstruace u žen.
Záleží na konkrétním druhu vyšetření, informace by Vám měl podat ošetřující lékař. Obecně však předchozí očkování není překážkou pro následná vyšetření, nejčastěji se klienti ptají na zubní prohlídku, mamograf atd.
Očkování po darování krve je možné, ideálně s odstupem 2 týdnů (není to však nutné).
U darování krve po očkování záleží na příslušné transfúzní stanici, s jakým rozestupem pro ně budete vhodným dárcem krve. Většinou vyžadují odstup 1 měsíce, z pohledu vakcinologie postačují 2 týdny.
Ano, obecně je možné očkovat více vakcín v jeden den (ne však všechny vakcíny), vždy záleží na posouzení a rozhodnutí lékaře.
Ano, v našich ordinacích Vám můžeme propustku potvrdit.
Očkování proti klíšťové encefalitidě v průběhu inkubační doby tohoto onemocnění nezhoršuje jeho průběh. Očkování je tedy možné. K onemocnění může dojít za 2-30 dnů od přisátí klíštěte a při zdravotních obtížích typu virózy, která přetrvává více dnů je dobré vyhledat lékaře a stav vyhodnotit
Přisáté klíště odstraňte doporučeným postupem.
V těhotenství standardně na našich centrech očkujeme pouze proti chřipce (ve 2. a 3. trimestru) a černému kašli (28. - 36. týden gravidity). Ostatní vakcíny v těhotenství standardně neočkujeme. Rozhodnutí o očkování je vždy na zvážení lékaře po konzultaci s těhotnou ženou.
V období kojení je možné očkovat neživé vakcíny. Očkování není doporučeno v šestineděli.
V den aplikace se nedoporučuje větší fyzická zátěž, návštěva sauny, solária, nadměrné slunění či podstoupení lymfodrenáže ani větší konzumace alkoholických nápojů (přípustná jsou např. 1-2 piva, nebo sklenice vína). Fyzická zátěž by se měla snížit i následující 2 dny po neživých vakcínách; u živých vakcín (Stamaril, Varilrix, Priorix) až 6 dní.
Očkování neživých vakcín u diabetiků není překážkou, pokud tomu nebrání jiné okolnosti. Živé vakcíny očkovat lze, pokud je stav stabilizovaný.
Zakoupení vakcíny i aplikace probíhá vždy v našem centru, není možné zakoupit vakcínu a aplikaci provést u jiného lékaře.
U svého praktického lékaře máte preventivní očkování proti tetanu plně hrazeno. V našich centrech očkování provádíme také, ale musíte si hradit plnou cenu vakcíny i aplikace.
Naše centra mají přístup k očkovaní provedeným pouze v našich centrech u našich klientů.