Filtry

Vzteklina: Přeočkování

Jak dlouhá je maximální lhůta pro přeočkování vztekliny? Na přeočkování jsem měla jít tento rok v červenci, ale jelikož jsem byla těhotná, odložili jsme termín až na říjen. Vzhledem k tomu, že se však v okolí stále více vyskytuje covid-19 a já kojím a mám doma měsíční miminko, bojím se snižovat si imunitu očkováním. Do kdy nejpozději se prosím tedy musím přeočkovat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, tolerovat lze přesah max. 6 měsíců.

MUDr. Ilona Kochová

Vzteklina: Očkování po poranění od psa

Při mé návštěvě souseda okolo mě běhal jeho pes, radostně štěkal a dorážel na mě a pak mně lehce kousl do nohy. Nevěnoval jsem tomu pozornost, nijak moc to nebolelo. Doma jsem pak zjistil, že mi poranil kůži na noze. Druhý den se mi rána zanítila a v zhruba minutových intervalech opakovaně svědila a to téměř celý den. Teď (další den) už svědění necítím, ale mám obavy, že pes mohl být nakažený. Měl bych se nechat očkovat na vzteklinu ?
Dobrý den, ČR je zemí bez vztekliny. Zkontrolujte si očkování proti tetanu. V případě hnisání v ráně zajděte na chirurgii.
 
MUDr. Ilona Kochová

Vzteklina: Očkování po střetu se zvířetem

Mám na Vás dotaz týkající se vakcíny Verorab. 2017 jsem prošla profylaxí vztekliny a následně pokračovala v očkování – březen 2018 přeočkování po roce a po 5 letech další.
V případě střetu s nemocným zvířetem je vakcína dostačující?
Při pokousání zvířetem v rizikových oblastech doporučuji do 7 – 10 dnů od pokousání aplikaci 2  dávek v odstupu 3 dnů.

MUDr. Ilona Kochová

Vietnam: Doporučené očkování

Prosím o doporučení vhodného očkování s ohledem na plánovanou cestu do Vietnamu v září tohoto roku.
Doporučuji osobní konzultaci na některém našem pracovišti. Konkrétní doporučení lze dát jen se znalostí Vašeho zdravotního stavu, plánovaných aktivit, způsobu bydlení a stravování a již absolvované prevence.
Očkování proti virovým hepatitidám A+B a břišnímu tyfu patří k základní prevenci. Dále lze doporučit například prevenci cestovatelských průjmů a vztekliny. Zkontrolujte platnost očkování proti tetanu. Při konzultaci budete také poučen o možnostech prevence nákaz, které přenáší hmyz a možnostech další prevence zdraví na cestách. Můžete se objednat na konzultaci, ev. na očkování na telef. lince 545 123 321 nebo na webu www.ockovacicentrum.cz.
Můžete si i v našich centrech zakoupit různé cestovní doplňky. 

MUDr. Ilona Kochová