Vakcína Boostrix chrání proti záškrtu, tetanu, černému kašli a je určena pro osoby od čtyř let věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Boostrix 1 030 Kč Pouze telefonicky
545 123 321
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den. Jedná se o posilovací dávku po již absolvovaném základním očkování.

Přeočkování

Přeočkování je doporučeno po 10 letech.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných se doporučuje v období od 28. do 36. týdne těhotenství. V případě kojících žen je nutné zvážit prospěch a rizika očkování.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí a otok v místě vpichu, únava, podrážděnost, bolest hlavy, závratě, nechutenství, zvracení, průjem nebo zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Boostrix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.