Boostrix

Vakcína proti záškrtu, tetanu, černému kašli je určena pro osoby od 4 let věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Dle požadavku MZČR a doporučení České vakcinologické společnosti ČLS JEP z března 2024 je možno, po dobu omezené dostupnosti vakcín Adacel a Boostrix, využít k očkování proti černému kašli u dospělých i vakcínu Adacel Polio, je-li dostupná.

Boostrix

Cena za dávku: 1 160 Kč
Není k dispozici
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

Jedná se o posilovací dávku po již absolvovaném základním očkování.

Přeočkování

Přeočkování je doporučeno po 10 letech.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných se doporučuje v období od 28. do 36. týdne těhotenství. V případě kojících žen je nutné zvážit prospěch a rizika očkování.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí a otok v místě vpichu, únava, podrážděnost, bolest hlavy, závratě, nechutenství, zvracení, průjem nebo zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Boostrix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Poradna

Černý kašel: Očkování v těhotenství

Prosím o informaci, kdy lze naočkovat BOOSTRIX (proti černému kašli, tetanu a záškrtu) těhotné ženě?
Boostrix je možné očkovat mezi 28. až 36. týdnem těhotenství.

MUDr. Ilona Kochová

Černý kašel: Přeočkování v těhotenství

V listopadu mám termín porodu a následně v únoru mi uplyne 10 let od očkování Boostrixem. Chci se zeptat, jestli se mám nechat přeočkovat standardně až po 10 letech, nebo je očkování ve třetím trimestru pro dítě tak výhodné, že se mám nechat přeočkovat o něco dříve?
Dobrý den, určitě doporučuji očkování ve 3. trimestru, dítě bude mít díky tomu protilátky v maximální možné míře pro první měsíce života.

MUDr. Hana Ševčíková

Černý kašel: Přeočkování při kojení

Mám dotaz ohledně očkování proti černému kašli. V dětství jsem byla očkována proti černému kašli a nyní mám 2 měsíční miminko, které ještě nebylo očkováno. Kdybych se nyní nechala přeočkovat proti černému kašli, tak jestli kojením předám protilátky svému miminku?
Ideální je, pokud jsou rodiče kojenců očkováni proti černému kašli, rodiče totiž bývají nejčastějším zdrojem nákazy pro své dítě, které ještě nemá protilátky. Tím, že se dáte naočkovat, je menší pravděpodobnost, že onemocníte Vy a onemocnění od Vás dostane Vaše dítě.
MUDr. Ilona Kochová

Černý kašel: Plánované těhotenství a očkování

Plánujeme potomka a bylo mi doporučeno nechat se očkovat proti černému kašli. Doporučujete to také? Praktický lékař mi řekl, že černý kašel se očkuje pouze v kombinaci s dalšími látkami. Mluvil o vakcíně Boostrix Polio. Já byla ale v roce 2017 očkována proti tetanu. Nevadí to?
Dobrý den, doporučuji očkovat trojvakcínu proti tetanu, záškrtu a černému kašli. Nejvyšší efekt má vakcína podaná v 28. až 36. týdnu těhotenství (vakcína Boostrix nebo Adacel).
Očkování proti tetanu v r. 2017 nevadí.

MUDr. Ilona Kochová

Černý kašel: Po očkování proti tetanu

Před rokem jsem byl u lékaře očkován proti tetanu. Rád bych se nechal očkovat proti černému kašli, ale to je možné prý jen v kombinaci s tetanem. Nevznikne nějaký problém s přeočkováním tetanu? 
Váš dotaz je velmi logický, uvedený rozestup je však dostatečný. Očkovat se po roce od tetanu trojvakcínou dtap obsahující i černý kašel můžete.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., MBA, FRCPS.

Černý kašel: Očkování rodiče a kojence

Mám dvouměsíční dceru. Ve třech měsících (přesně za měsíc) bude dcera očkována kombinovanou vakcínou i proti černému kašli. Sama proti němu očkována nejsem. Má smysl, abych se já nechala nyní očkovat (aby byla dcera chráněna skrze předání protilátek kojením)? Vyhýbáme se uzavřeným prostorům jako jsou obchodní domy, apod. Jezdíme na víkendy k prarodičům, chodíme ven na procházky.
Je ideální, pokud jsou rodiče kojenců očkováni proti černému kašli, rodiče totiž bývají nejčastějším zdrojem nákazy pro své dítě, které ještě nemá protilátky. Protilátky se dítěti předají nejlépe transplacentárně během gravidity, ale pouze v případě, že je maminka dítěte sama má. To v případě maminek ve věku 25 let a výše nemusí být vždy. Dítě získá ochranu proti černému kašli až 14 dnů po podání 2. dávky vakcíny, kterou plánujete. Doporučuji naočkovat se co nejdříve a to nejen Vy, jako maminka, ale i otec, případně prarodiče, pokud se často navštěvujete nebo bydlíte ve společné domácnosti. Vzhledem k tomu, že jste v dětství byli proti černému kašli očkováni, protilátky se vytvoří velmi brzy po očkování.

MUDr. Hana Ševčíková

Rezervujte si termín ještě dnes

Boostrix

Cena za dávku: 1 160 Kč
Není k dispozici
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita