Vakcína Vivotif jsou tvrdé tobolky k ochraně proti břišnímu tyfu u dospělých osob a dětí od věku 5 let. Užívají se perorálně.

Očkovací schéma

Kompletní vakcinace zahrnuje užití tří tobolek ve dnech 1, 3 a 5. 

Jedna tobolka přípravku Vivotif se užívá na lačno a zapije se studenou nebo vlažnou vodou alespoň jednu hodinu před dalším jídlem. Tobolka se nesmí žvýkat ani kousat.

Přeočkování

V případě potřeby každé tři roky.

Přeočkování proti břišnímu tyfu se provádí pouze v případě aktuální potřeby (pokud aktuálně necestujete, není nezbytné dodržovat tříletý interval přeočkování).

Omezení a doporučení

Hodinu před a hodinu po požití vakcíny nesmíte jíst, pít, užít perorální léky a nesmíte mít akutní střevní potíže.

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Podání přípravku v období těhotenství nebo kojení není doporučeno.

Po očkování se může dostavit bolest hlavy a břicha, průjem nebo vyrážka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Vivotif je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje Salmonella Typhi Ty21a. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.