Vakcína Vacteta je určena pro očkování dětí od dvou měsíců věku, dospívajících a dospělých proti tetanu. Očkuje se do horní části paže.
 

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Vacteta 500 Kč Pouze telefonicky
545 123 321
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Standardní schéma se skládá ze tří dávek. Druhá dávka se podá za 4 až 6 týdnů po první dávce, třetí dávka po 6 až 12 měsících po druhé dávce.

Přeočkování

Provádí se zpravidla za 10 – 15 let jednou dávkou. U osob nad 60 let věku je doporučeno přeočkování po 10 letech.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování v období těhotenství a kojení je možné dle individuálního posouzení.

Po očkování se může dostavit zarudnutí a bolestivost v místě vpichu, zvýšená tělesná teplota, únava nebo bolest hlavy. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Vakcína je poskytována u obvodního lékaře zdarma.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Vacteta je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje tetani anatoxinum. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.