Vakcína Typhim VI proti břišnímu tyfu je určena pro dospělé osoby a děti nad 2 roky věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Typhim VI 1 350 Kč DOPORUČENÍ: Přeočkování proti břišnímu tyfu se provádí pouze v případě aktuální potřeby pro cestu do zahraničí. objednat se
DOPORUČENÍ: Přeočkování proti břišnímu tyfu se provádí pouze v případě aktuální potřeby pro cestu do zahraničí.
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

Přeočkování

V případě potřeby každé tři roky.

Přeočkování proti břišnímu tyfu se provádí pouze v případě aktuální potřeby (pokud aktuálně necestujete, není nezbytné dodržovat tříletý interval přeočkování).

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

V případě vysokého rizika nákazy není těhotenství překážkou k očkování. V době kojení je možné očkovat.

Po očkování se může dostavit bolestivost, citlivost, zarudnutí a otok v místě vpichu. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Typhim VI je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje typhoidi capsulae vi polysaccharidum purificatum (stirpe Ty2). Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.