Rotarix

Vakcína proti rotavirům způsobujícím gastroenteritidu (akutní zánět žaludeční a střevní sliznice). Je určena pro děti od 6 do 24  týdnů věku. Vakcína se podává ústy. Není určena k očkování dospělých. Na našich centrech neprobíhá očkování proti rotavirovým infekcím.

Očkovací schéma

Očkuje se dvěma dávkami v následujícím rozestupu: první dávka ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje po minimálně čtyřech týdnech. Obě dávky musí být aplikovány nejpozději do 24. týdne věku dítěte, ideálně před 16. týdnem.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době podání vakcíny dítě nesmí být akutně nemocné, mít zvýšenou tělesnou teplotu, průjem či zvracení. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užívá a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. V den aplikace a další dva dny se doporučuje klidový režim. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Kojení, krmení ani podání umělé výživy není nutné kvůli aplikaci vakcíny oddalovat ani jinak upravovat. Vzhledem k ústnímu podání je možné tuto vakcínu kombinovat v jeden den s jinými očkovacími látkami aplikovanými standardně v prvním půlroce života kojencům dle očkovacího kalendáře injekčně. 

Po očkování se může dostavit průjem a podrážděnost. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Rotarix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje rotavirus RIX4414 humanum vivum attenuatum. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita