Prevenar 20 (dříve Apexxnar)

Vakcína proti pneumokokovým infekcím je určena pro jedince od 6 týdnů a starší. Vakcína se očkuje do horní části paže. Chrání proti 20 sérotypům obsaženým ve vakcíně.

Apexxnar

Cena za dávku: 2 000 Kč
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Vakcína je určena pro jedince od 6 týdnů věku.

Kojenci a děti od 6 týdnů do 15 měsíců: podávají se 3 dávky s odstupem nejméně 4 týdny. Podání čtvrté (posilovací) dávky se doporučuje ve věku od 11 do 15 měsíců.

Osoby od 18 let výše: podává se jedna dávka ve zvolený den.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, v den aplikace se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Neexistují údaje o použití Prevenaru 20 (dříve Apexxnaru) u těhotných žen, vakcína by proto neměla být podávána během těhotenství, je možné ho zvažovat pouze pokud přínosy převáží rizika očkování. Není známo, zda je vakcína Prevenar 20 (dříve Apexxnar) vylučována do mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolestivost, citlivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, bolest kloubů, svalů nebo horečka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru. Prevenar 20 (dříve Apexxnar) je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Rezervujte si termín ještě dnes

Apexxnar

Cena za dávku: 2 000 Kč
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita