Vakcína Pneumovax 23 je určena pro děti od 2 let věku, dospívající a dospělé. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Riziko pneumokokových infekcí stoupá s věkem a s výskytem rizikových faktorů (chronická onemocnění, stavy po těžkých infekcích, nádorová onemocnění, imunologicky oslabení pacienti).

O vhodném očkování proti pneumokokům se můžete poradit s lékařem v naší ordinaci.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Pneumovax 23 910 Kč objednat se
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

Přeočkování

Zdraví dospělí nemají být rutinně přeočkováni.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování. Neočkují se osoby s nemocemi krve nebo osoby alergické na kteroukoliv složku vakcíny.

Tuto vakcínu lze v těhotenství použít pouze tehdy, když to klinický stav ženy vyžaduje (potenciální přínos musí odůvodnit všechna potenciální rizika pro plod). Není známo, zda se tato vakcína vylučuje do lidského mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolestivost, citlivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, nechutenství, zvracení, průjem, horečka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Vakcína Pneumovax 23 není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Pneumovax 23 je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.