Vakcína Ixiaro poskytuje ochranu proti japonské encefalitidě a je určena pro osoby od dvou měsíců věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Ixiaro 3 840 Kč Pouze telefonicky
545 123 321
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Celkem se očkuje dvěma dávkami v následujícím rozestupu: První dávka ve zvolený den, druhá dávka za 28 dní po první dávce.

Zrychlené schéma je možné podat osobám ve věku 18–65 let, první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za sedm dní. Volbu rozestupu pro očkování určuje vždy lékař.

Přeočkování

Ixiaro se doporučuje přeočkovat za 12 až 24 měsíců po druhé dávce základního schématu.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Z preventivních důvodů je potřeba vyvarovat se očkování v době těhotenství nebo kojení.

Po očkování se může dostavit bolest hlavy, nevolnost, bolestivost, zarudnutí, otok a citlivost v místě vpichu, případně chřipkové onemocnění. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Ixiaro je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus encephalitidis japonicae inactivatum (kmen SA14-14-2). Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.