Vakcína je určena k očkování proti bakterii Haemophilus influenzae typu B pro kojence a děti od dvou měsíců. Aplikuje se do svalu, u pacientů s poruchami krevní srážlivosti se doporučuje aplikace do podkoží.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Hiberix 650 Kč Pouze telefonicky
545 123 321
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v prvních šesti měsících.

Zpravidla se začíná očkovat ve dvou měsících první dávkou, druhá dávka se aplikuje ve čtyřech měsících a třetí dávka v šesti měsících. Schéma se může lišit podle místních doporučení. Děti starší jednoho roku mohou být dle SPC očkovány v jiném režimu. 

Přeočkování

Pro dosažení delší doby působení se ve dvou letech aplikuje posilovací dávka.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Informace o použití vakcíny v těhotenství a během kojení nejsou známé.

Po očkování se může dostavit zarudnutí, otok, mírná bolest v místě vpichu, teplota, snížená chuť k jídlu, neklid, průjem nebo bezdůvodný pláč. Reakce většinou mizí do 48 hodin. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Hiberix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.