Hiberix

Vakcína proti bakterii Haemophilus influenzae typu B je určena pro kojence a děti od dvou měsíců. Aplikuje se do svalu. U pacientů s poruchami krevní srážlivosti se doporučuje aplikace do podkoží.

Hiberix

Cena za dávku: 663 Kč
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v prvních šesti měsících života.

Zpravidla se začíná očkovat ve dvou měsících první dávkou, druhá dávka se aplikuje ve čtyřech měsících a třetí dávka v šesti měsících.

Schéma se může lišit podle místních doporučení. Děti starší jednoho roku mohou být dle SPC očkovány v jiném režimu. 

Přeočkování

Pro dosažení dlouhodobé ochrany se ve dvou letech aplikuje posilovací dávka.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Informace o použití vakcíny v těhotenství a během kojení nejsou známé.

Po očkování se může dostavit zarudnutí, otok, mírná bolest v místě vpichu, teplota, snížená chuť k jídlu, neklid, průjem nebo bezdůvodný pláč. Reakce většinou mizí do 48 hodin. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Hiberix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Rezervujte si termín ještě dnes

Hiberix

Cena za dávku: 663 Kč
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita