Fluenz Tetra

Vakcína proti chřipce je určena pro děti od 24 měsíců do méně než 18 let. Vakcína se aplikuje jako nosní sprej.

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den (poloviční dávka do každé nosní dírky).

Přeočkování

Provádí se každý rok. Děti, které nebyly dříve očkovány sezónní vakcínou proti chřipce, by měly obdržet druhou dávku nejméně po čtyřech týdnech.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, ani solária. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování. Vakcína není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Neočkují se osoby alergické na kteroukoliv složku vakcíny. Přípravek se nemá podávat dětem a mladistvým s těžkým astmatem nebo aktivním sípotem.

Po očkování se mohou dostavit vodnatý výtok z nosu, horečka, nevolnost, bolest hlavy, snížená chuť k jídlu, bolest svalů. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Fluenz Tetra je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita