Vakcína Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) je neživá rekombinantní vektorová očkovací látka, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 18 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcína Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) se očkuje ve 2 dávkách (každá 0,5 ml). Druhá dávka se podává za 4–12 týdnů po první dávce (preference za 12 týdnů).

V současné době v našich centrech neprobíhá očkování veřejnosti proti COVID-19 a nelze si rezervovat termín, ani vakcínu. Dle nastavené strategie ČR a požadavků krajských koordinátorů očkování aktuálně zajišťujeme pouze očkování u vybraných rizikových skupin.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Údaje o podání vakcíny těhotným ženám jsou omezené. Není známo, zda se vakcína vylučuje do mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, svalů, kloubů, únava, nevolnost, zvýšená teplota a zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

  • PIL ke stažení ZDE
  • Aktuální dokumenty k vakcíně Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) lze také vyhledat na webu SÚKL.
Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.