Stamaril

Vakcína Stamaril proti žluté zimnici je určena pro osoby od devíti měsíců věku. Nad věkovou hranici 60 let se aplikuje po zvážení zdravotního stavu cestovatele a po podepsání dodatku k informovanému souhlasu. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkování je nutno objednat přes zákaznickou linku na čísle 545 123 321.

Stamaril

Cena za dávku: 1 750 Kč
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

Přeočkování

Přeočkování se neprovádí.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 7 dní po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Další očkování je možné podat minimálně za čtyři týdny po vakcíně Stamaril (neplatí pro očkování podaná ústy). V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných žen se doporučuje jen v nutných případech a pouze po pečlivém zvážení potenciálních rizik a přínosů. V  době kojení se nedoporučuje očkování, pokud to není nevyhnutelné.

Po očkování se může dostavit bolestivost a zarudnutí v místě vpichu, bolest svalů, kloubů a hlavy, únava, nevolnost, průjem, zvracení, horečka a vyrážka. Tyto nežádoucí účinky  se mohou objevit do 7 dnů po aplikaci. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Stamaril je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus febris flavae vivum attenuatum. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Poradna

Kolumbie: Žlutá zimnice

Chystáme se na cestu do Amazonie, konkrétně do Kolumbie do města Leticia, které leží na břehu Amazonky, na hranici s Brazílií a Peru. Do této oblasti je vyžadováno potvrzení očkování. Problém je v tom, že můj otec, kterému je 62 let, dlouhodobě užívá lék Methotrexat Ebewe 2,5 mg. V příbalovém letáku je uvedeno, že nemůže být očkován proti žluté zimnici. Poradíte mi prosím, jak postupovat?
Očkování proti žluté zimnici Vašemu otci nedoporučuji. Je možné do mezinárodního průkazu napsat kontraindikaci očkování. Doporučuji používat účinné repelenty, ty si můžete zakoupit v našich očkovacích centrech, chránit se oblečením, hlavně večer dlouhé rukávy a kalhoty, spát pod moskytiérou. Čím méně budete poštípáni, tím je menší riziko žluté zimnice. Do Amazonie se také doporučují tablety na prevenci malárie. Myslím si, že byste se měl alespoň Vy zastavit v našich očkovacích centrech.

MUDr. Ilona Kochová

Brazílie: Očkování proti žluté zimnici

Chystám se na cestu do Brazílie do města Goiania, stát Goiás. Mám očkování proti žloutence A i B, tetanus přeočkovaný před 3 lety. Chtěla bych se zeptat, zda si myslíte, že je do této oblasti nutná vakcína proti žluté zimnici?
Do oblasti státu Goiás v Brazílii se očkování proti žluté zimnici /přenos komárem rodu Aedes/ doporučuje. Toto očkování, včetně certifikace v mezinárodním očkovacím průkaze provádíme v našich očkovacích centrech. Jedna dávka této vakcíny chrání dlouhodobě.  Z doporučených očkování do této země je vhodné mít také jako základ očkovanou žloutenku A+ B /3 dávky/, břišní tyf, platný tetanus do 15 let po poslední vakcinaci. Ve Vašem případě bych tedy doporučila ke žluté zimnici rovněž očkování proti břišnímu tyfu. Jedna dávka poskytuje ochranu na 3 roky. Podrobnější konzultaci očkování a dalších zdravotních rizik provedeme při Vaší návštěvě přímo v očkovacím centru.

MUDr. Květa Bartošová

Rezervujte si termín ještě dnes

Stamaril

Cena za dávku: 1 750 Kč
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita