Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna)

Vakcína  Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) je neživá mRNA vakcína, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 6 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Vakcína již není dostupná.

Očkovací schéma

Osoby ve věku 6 až 11 let včetně: podávají se 2 dávky (každá 0,25 ml = poloviční dávka). Druhá dávka se podává 28 dní po první dávce.

Osoby ve věku 12 let a starší: aplikují se 2 dávky (každá 0,5 ml). Druhá dávka se podává 28 dní po první dávce.

Očkování veřejnosti proti covidu-19 aktuálně probíhá ve vybraných očkovacích centrech.

Přeočkování

Vakcínu Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) lze použít k podání posilovací dávky u osob ve věku 12 let a starší po základním očkování (přípravkem Spikevax, jinou mRNA vakcínou nebo vektorovou vakcínou) nejméně 3 měsíce po dokončeném základním očkovacím schématu. Přeočkování vakcínou Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) probíhá dle nastavení MZ ČR.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění covid-19 v těhotenství je doporučováno a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je možné plánovat v kterékoliv fázi těhotenství. Na základě mechanismu účinku vakcín proti covidu-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti covidu-19.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, únava, bolest hlavy, svalů a kloubů, nevolnost a zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

  • PIL ke stažení ZDE
  • Aktuální dokumenty k vakcíně Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) lze také vyhledat na webu SÚKL.
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita