Vakcína  Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) je neživá mRNA vakcína, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 12 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcína Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) se očkuje ve 2 dávkách (každá 0,5 ml). Druhá dávka se podává 25–35 dní* (28 dní) po první dávce.

Očkování veřejnosti proti covidu-19 aktuálně probíhá ve vybraných očkovacích centrech.

* Interval stanovený Ministerstvem zdravotnictví ČR ze dne 15. 7. 2021.

Přeočkování

MZ ČR dočasně povoluje použití registrovaných léčivých přípravků Comirnaty (Pfizer / BioNTech) a Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) jako posilovací nebo dodatečnou třetí dávku v rámci očkovacího schématu proti onemocnění covid-19.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění covid-19 v těhotenství je možné a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je vhodné plánovat po ukončení 12. týdne gravidity. Na základě mechanismu účinku vakcín proti covidu-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti covidu-19.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, únava, bolest hlavy, svalů a kloubů, nevolnost a zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

  • PIL ke stažení ZDE
  • Aktuální dokumenty k vakcíně Spikevax (dříve COVID-19 Vaccine Moderna) lze také vyhledat na webu SÚKL.
Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.