Ve vybraných centrech Očkování a cestovní medicíny Avenier probíhá očkování proti onemocnění covid-19

  • Očkujeme vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna) v lokalitách Brno, České Budějovice, Olomouc, Ostrava, Praha a Zlín.
  • Termíny rezervujte přes systém Reservatic

Obecné informace k očkování veřejnosti proti covidu-19 poskytuje linka 1221 (bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví ČR). Objednání probíhá vždy na konkrétní čas bez čekání. V našem centru očkujeme pouze osoby starší 16 let, které mají pojištění v ČR.

Proč je očkování proti covidu-19 důležité?

Očkování proti covidu-19 je aktuálně velmi komunikované téma v rámci široké veřejnosti. Faktem stále zůstává, že je prozatím jedinou prokázanou účinnou prevencí, která chrání jedince před tímto onemocněním, přispívá ke kolektivní imunitě (imunní je tak vysoké procento lidí, že se infekce již nedokáže šířit). Díky kolektivní imunitě, která vznikne dostatečným proočkováním populace, jsou lépe chráněni i jedinci, kteří se sami očkovat nemohou.

Proočkování populace a kolektivní imunita přispívají také ke zpomalení šíření viru. Čím méně se virus množí, tím menší je riziko jeho mutace. Očkování chrání před nákazou, a zejména před těžkým průběhem onemocnění. Zároveň očkováním chráníte nejen sebe, ale i své blízké.

Více informací o onemocnění covid-19 najdete zde


Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.