Nuvaxovid XBB.1.5

Vakcína je neživá rekombinantní proteinová vakcína (obsahující adjuvans), určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 12 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcíny Nuvaxovid XBB.1.5 se očkuje 1 dávka.

Přeočkování

Posilovací dávku vakcíny Nuvaxovid lze podat nejdříve za 3 měsíce po poslední dávce očkování proti covid-19.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění covid-19 v těhotenství je doporučováno a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je možné plánovat v kterékoliv fázi těhotenství. Na základě mechanismu účinku vakcín proti covidu-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti covidu-19.

Podávání vakcíny Nuvaxovid (Novavax) v těhotenství má být zváženo pouze v případě, že možné přínosy převáží možná rizika pro matku a plod. Údaje o podávání vakcíny Nuvaxovid těhotným ženám jsou omezené. Není známo, zda se vakcína Nuvaxovid vylučuje do mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, kloubů a svalů, únava a zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Nuvaxovid XBB.1.5 je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.


Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita