Mgr. Klára Kutačová

Do Avenieru jsem nastoupila na pozici školící sestry v roce 2019. Mojí původní "srdeční záležitostí" byla práce na kardiochirurgickém resuscitačním oddělení, kde jsem pracovala jako záchranářka necelé čtyři roky. Po cestě kolem světa a hledání svého dalšího profesního směřování jsem se rozhodla spojit svoji lásku k cestování a práci ve zdravotnictví a vydat se směrem prevence a cestovní medicíny.
K mým nejmilejším destinacím patří Myanmar (Barma), Jižní Amerika (hlavně Bolívie a Ekvádor), Izrael, Írán a Skandinávie. Díky tomu, že jsem procestovala část Jižní a Severní Ameriky, pevninskou část Jihovýchodní Asie, část Blízkého Východu i část Evropy, jsem nasbírala mnoho osobních zkušeností, které využívám při doporučování vhodné výbavy na cestu, aby byla co nejbezpečnější. Momentálně se asi nejvíce zaměřuji na repelenty (a věřte mi, že všechny, které Vám doporučuji jsem vyzkoušela doslova na vlastní kůži) a na filtrační systémy na vodu. Nejlépe se společně domluvíme česky a anglicky a jsem stálým začátečníkem ve španělštině a hebrejštině.
Setkat se se mnou můžete v různých ordinacích po celé republice, kam jezdím zastupovat stálé sestry. Nicméně nejčastěji pobývám v Ostravě Hrabůvce a ráda se tam s Vámi uvidím. Na své práci školící sestry miluji její rozmanitost, široké spektrum potřebných znalostí a předávání zkušeností novým sestřičkám, kde uplatním jak své zdravotnické, tak i pedagogické vzdělání. V ordinaci mám ráda setkávání s různými typy klientů a sdílení nadšení z cestování nejen do zahraničí, ale i po ČR. Z ordinace většinou odcházím s úsměvem a často bohatší o další zkušenosti od našich klientů, které pak ráda využívám ve své další práci.
I moje osobní zájmy se velmi silně dotýkají cestování – ráda fotografuji a pořádám cestovatelská promítání a mým snem je vydat knihu o Jižní Americe. Od roku 2016 navíc poznávám svět z paluby různých Avií (ano, myslím ty staré nákladní automobily), které si momentálně i sami upravujeme na obytná vozidla. I přes to mám stále ráda sólo "baťůžkaření", které často nabízí hlubší náhled do života a kultury v cizích zemích.

Těším se na vás v ordinaci:

Mgr. Klára Kutačová je autorem nebo garantem