V České republice se v současné době přeočkovává proti COVID-19 mRNA vakcínami (Comirnaty/Pfizer, Spikevax/Moderna).


Třetí dávku očkovací látky určenou k přeočkování lze podat nejdříve za 6 měsíců po ukončení základního očkování vakcínami registrovanými v EU.
Přeočkování není omezeno ani věkem ani zdravotními indikacemi ani povoláním. Primárně se doporučuje přeočkování lidem, kteří v minulosti neprodělali COVID-19.

K přeočkování lze při momentální nedostupnosti použít i vakcínu druhého výrobce, není nezbytně nutné k přeočkování použít vakcínu téhož výrobce.

Ke dni 29. 11. 2021 se mohou vybrané skupiny registrovat k přeočkování proti COVID-19 již po uplynutí 5 měsíců od ukončeného základního očkovacího schématu. Týká se to těchto kategorií:

  • osob, které dovršily 60 let věku,
  • osob s vysokým rizikem nákazy,
  • osob s vysokým rizikem závažného průběhu nemoci covid-19.

K přeočkování jsou primárně určeny mRNA vakcíny (Comirnaty/Pfizer a Spikevax/Moderna), přičemž při přeočkování vakcínou Spikevax/Moderna se používá poloviční množství (0,25 ml) v porovnání se základním očkováním.

Přeočkovat proti COVID-19 se můžete i v některých našich centrech.

Termíny rezervujte přes systém Reservatic. Obecné informace k očkování veřejnosti proti covidu-19 poskytuje linka 1221 (bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví ČR). Objednání probíhá vždy na konkrétní čas bez čekání. V našem centru očkujeme pouze osoby starší 16 let, které mají pojištění v ČR.


MUDr. Hana Tkadlecová
Centrum Očkování a cestovní medicíny Zlín

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.