Gardasil 9

Vakcína Gardasil 9 chrání proti genitálním bradavicím a karcinomu cervikálnímu, vulvárnímu, vaginálnímu i análnímu. Je určena pro chlapce i dívky od devíti let věku. Tato vakcína chrání proti devíti nejčastějším typům původce nemoci (proti typům 6 , 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58). Očkuje se do horní části paže.

Gardasil 9

Cena za dávku: 3 528 Kč
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Od 9 do 14 let věku se očkuje dvěma dávkami s rozestupem 5–13 měsíců nebo třídávkovým schématem, kdy se první dávka aplikuje ve zvolený den, druhá dávka za 2 měsíce a třetí dávka se aplikuje za šest měsíců po první dávce.

Od 15 let věku se očkuje třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za dva měsíce a třetí dávka se aplikuje za šest měsíců po první dávce. 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Nejsou k dispozici dostatečné údaje k očkování těhotných žen, očkování je proto potřeba odložit až po ukončení těhotenství. Očkování během kojení by se mělo provádět jen tehdy, pokud výhody očkování převáží možná rizika.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí, otok nebo vyrážka v místě vpichu, bolest hlavy, končetin nebo zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Pojišťovna hradí určitou částku očkovací látky, je-li očkování zahájeno ve 13 let věku.

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Gardasil 9 je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Poradna

HPV: Genitální bradavice

Mám aktuálně 2 genitální bradavice, zvažuji očkování Gardasil 9. Je lepší očkování teď, nebo v období bez bradavic, nebo je to jedno? (Pochopil jsem, že na to, aby zmizely ty aktuální, není určena). Je mi 44 let, píšete, že vakcína je pro lidi do 45 let, má to tedy smysl? Co přesně znamená tato věková hranice, nižší účinnost nebo něco jiného?
Doporučuji osobní konzultaci na některém našem pracovišti. Očkování může přinést větší schopnost Vašeho organismu bránit se novým nákazám způsobeným HPV. Současný stav vakcína řešit neumí. Věkové omezení odpovídá věkovým kategoriím osob zařazených do studie účinnosti a bezpečnosti vakcíny.

MUDr. Hana Ševčíková

HPV: Očkování a styk

Když jsou muži očkováni proti HPV viru a jsou již sexuálně aktivní, nesmí potom po nějakou dobu (14 dní – 3 týdny) mít pohlavní styk, nebo je to mýtus?
Pokud se jedinec očkuje proti HPV, nejsou po očkování nařizována žádná omezení v tomto smyslu.

MUDr. Hana Ševčíková

HPV: Očkování v dospělosti

Ráda bych se Vás zeptala, je mi 35 let, jaké typy očkování proti HPV u mě připadají v úvahu?
Doporučuji nechat se očkovat vakcínou Gardasil 9 proti 9 typům papilomavirů. Vakcína je doporučená do věku 45 let, vakcína je účinná í proti genitálním bradavicím. 

MUDr. Ilona Kochová

HPV: Očkování po prodělání genitálních bradavic

Bylo nám s manželem doporučeno očkování proti HPV viru, i když oba jsme prodělali genitální bradavice a já mám zjištěn v rektu typ 6 a 51. Budou se nám i po tomto očkování bradavice vracet, nebo budeme proti nim chráněni? 
Vakcína proti HPV má preventivní účinek – ne léčebný, to znamená, že vakcína stávající genitální bradavice nevyléčí. Bude Vás však chránit před možnou novou infekcí. Od svých klientů opravdu vím, že buď se u nich infekce neobjevila, nebo se hodně prodloužil interval k dalšímu výsevu. Doporučuji očkování vakcínou Gardasil 9.

MUDr. Ilona Kochová

HPV: Očkování po konizaci

Je mi 30 let a jdu na konizaci kvůli těžkým změnám na čípku. Po operaci se chci nechat naočkovat. Můžete mi prosím poradit, která vakcína je pro mě v této fázi vhodná? Myslíte si, že by se měl nechat naočkovat i partner, který ty viry pravděpodobně má v sobě také?
Doporučuji očkování vakcínou Gardasil 9 pro co nejširší pokrytí sérotypů HPV. Vašemu partnerovi očkování také doporučuji, protože HPV viry způsobují u mužů genitální bradavice, rakovinu konečníku, rakovinu hrtanu. Vakcíny nemají terapeutický efekt, tedy nedokáží vyléčit onemocnění, dokážou Vás ale chránit před opakovanou infekcí. 

MUDr. Ilona Kochová

Rezervujte si termín ještě dnes

Gardasil 9

Cena za dávku: 3 528 Kč
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita