Vakcína Gardasil proti rakovině děložního čípku a genitálu a proti genitálním bradavicím je určena pro chlapce i dívky od 9 let věku. Jedná se o čtyřvalentní vakcínu proti papilomavirům typu 6, 11 ,16 a 18. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Název vakcíny Cena za 1 dávku Poznámka Objednání Cena, objednání
Gardasil 3 240 Kč Pouze telefonicky
545 123 321
Kde očkujeme?

Očkovací schéma

od 9 do 13 let věku se očkuje dvěma dávkami s rozestupem šest měsíců.

Od 14 let věku se očkuje třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za dva měsíce a třetí dávka se aplikuje za šest měsíců po první dávce.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní,  2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných žen je potřeba odložit až po ukončení těhotenství. V době kojení je možné očkovat.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí, otok nebo vyrážka v místě vpichu, bolest hlavy, končetin či zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Pojišťovna hradí určitou částku očkovací látky, je-li očkování zahájeno do 13 let věku.

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Gardasil je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.