Fendrix

Vakcína proti hepatitidě B je určena pro dospělé a mladistvé pacienty od 15 let s ledvinovou nedostatečností a před nebo během hemodialýzy. Očkuje se do deltového svalu.

Očkování je nutno objednat přes zákaznickou linku.

Fendrix

Cena za dávku: 2 290 Kč
  • Objednání na konkrétní čas bez zdlouhavého čekání v čekárně
  • Konzultace s opravdovými odborníky ve svém oboru
  • Většina vakcín je dostupná přímo v ordinacích

Očkovací schéma

Celkem se očkuje čtyřmi dávkami: první dávka ve zvolený den, druhá dávka za jeden měsíc po první dávce, třetí dávka za dva měsíce po první dávce a čtvrtá dávka šest měsíců po první dávce.

Po zahájení očkování vakcínou Fendrix se nedoporučuje pokračovat jinou dostupnou vakcínou proti hepatitidě B.

Přeočkování

Podání posilovací dávky u pacientů před hemodialýzou a hemodialyzovaných je na zvážení (hrozí u nich větší riziko nákazy). Vakcínu Fendrix lze použít jako posilovací dávku i po očkování provedeném jinou vakcínou proti hepatitidě B.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování během těhotenství a kojení by se mělo provádět jen pokud poměr rizika a přínosu očkování převáží možné riziko pro plod.

Po očkování se mohou objevit nežádoucí účinky jako zarudnutí, otok a bolestivost v místě vpichu, bolest hlavy, svalů a kloubů, únava a horečka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Fendrix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje antigenum tegiminis hepatitidis B. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Rezervujte si termín ještě dnes

Fendrix

Cena za dávku: 2 290 Kč
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita