JCOVDEN (dříve COVID-19 Vaccine Janssen)

Vakcína JCOVDEN (dříve COVID-19 Vaccine Janssen) je neživá rekombinantní vektorová očkovací látka, určena k ochraně proti COVID-19 pro osoby od 18 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Vakcína již není dostupná.

Očkovací schéma

Vakcína JCOVDEN (dříve COVID-19 Vaccine Janssen) se očkuje 1 dávkou (0,5 ml) ve zvolený den.

Přeočkování

Přeočkování probíhá dle nastavení MZ ČR.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění covid-19 v těhotenství je doporučováno a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je možné plánovat v kterékoliv fázi těhotenství. Na základě mechanismu účinku vakcín proti covidu-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti covidu-19.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí či otok v místě aplikace, bolest hlavy, svalů, únava, nevolnost, zvýšená teplota, zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
JCOVDEN (dříve COVID-19 Vaccine Janssen) je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

  • PIL ke stažení ZDE.
  • Aktuální dokumenty k vakcíně JCOVDEN (dříve COVID-19 Vaccine Janssen) lze také vyhledat na webu SÚKL.
Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita