Vakcína COVID-19 Vaccine Janssen je neživá rekombinantní vektorová očkovací látka, určena k ochraně proti COVID-19 pro osoby od 18 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcína COVID-19 Vaccine Janssen se očkuje 1 dávkou (0,5 ml) ve zvolený den.

V současné době v našich centrech neprobíhá očkování veřejnosti proti covidu-19 a nelze si rezervovat termín, ani vakcínu. Dle nastavené strategie ČR a požadavků krajských koordinátorů očkování aktuálně zajišťujeme pouze očkování u vybraných rizikových skupin.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Užívání antibiotik ve vztahu k očkování zhodnotí lékař. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Údaje o podání vakcíny těhotným ženám jsou omezené. Není známo, zda se vakcína vylučuje do mateřského mléka. Podání vakcíny COVID-19 Vaccine Janssen v těhotenství má být zváženo pouze v případě, že potenciální přínosy podání vakcíny převáží nad potenciálními riziky pro matku a plod.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí či otok v místě aplikace, bolest hlavy, svalů, únava, nevolnost, zvýšená teplota, zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
COVID-19 Vaccine AstraZeneca je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.