Comirnaty pro děti 6 měsíců-4 roky

Vakcína Comirnaty pro děti je neživá mRNA vakcína, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 6 měsíců do 4 let včetně.

Očkovací schéma

Vakcína Comirnaty pro děti 6 měsíců–4 roky se očkuje ve 3 dávkách (každá 0,2 ml). Druhá dávka se podává za 3 týdny po první dávce, následná třetí dávka za 8 týdnů po třetí dávce.

Očkování proti COVID-19 u dětí v této věkové kategorii aktuálně probíhá ve vybraných očkovacích místech a v ordinacích některých praktických lékařů pro děti a dorost. V našich očkovacích centrech Avenier očkování proti COVID-19 do 11 let věku neprobíhá.

Přeočkování

Vakcína Comirnaty pro děti 6 měsíců–4 roky se může podat nejdříve 3 měsíce po poslední dávce vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, kloubů a svalů, zimnice, horečka.  Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Comirnaty pro děti 6 měsíců – 4 roky
je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita