Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let

Vakcína Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let je neživá mRNA vakcína, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 5 do 11 let včetně. Slouží k základnímu očkování i podání posilovací dávky. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcína Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let se podává jako jedna dávka osobám ve věku 5-11 let bez ohledu na to, zda již dříve podstoupily očkování proti onemocnění COVID-19.

Očkování veřejnosti proti COVID-19 aktuálně probíhá ve vybraných očkovacích centrech.

Přeočkování

Vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let lze použít k podání posilovací dávky u osob ve věku 5-11 let po základním očkování (přípravkem Comirnaty, jinou mRNA vakcínou nebo vektorovou vakcínou) nejdříve 3 měsíce po poslední dávce vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Přeočkování vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let probíhá dle nastavení MZ ČR.

Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění COVID-19 v těhotenství je doporučováno a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je možné plánovat v kterékoliv fázi těhotenství. Na základě mechanismu účinku vakcín proti COVID-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti COVID-19.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, kloubů a svalů, únava a zimnice.  Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru. Comirnaty Omicron XBB.1.5 pro děti 5-11 let je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita