Comirnaty Original

Vakcína Comirnaty je neživá mRNA vakcína, určená k ochraně proti koronaviru pro osoby od 12 let. Vakcína se očkuje do horní části paže. 

Vakcína již není dostupná. 

Očkovací schéma

Vakcína Comirnaty se očkuje jako jedna dávka osobám ve věku 12 let a starším bez ohledu na to, zda již dříve podstoupily očkování proti onemocnění COVID-19

Přeočkování

Vakcínu Comirnaty lze použít k podání posilovací dávky u osob ve věku 12 let a starší po základním očkování (přípravkem Comirnaty, jinou mRNA vakcínou nebo vektorovou vakcínou) nejdříve 3 měsíce po poslední dávce vakcíny proti onemocnění COVID-19. Přeočkování vakcínou Comirnaty probíhá dle nastavení MZ ČR.

Více informací o očkování proti COVID-19 naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování proti onemocnění COVID-19 v těhotenství je doporučováno a mělo by být nabízeno těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika. Očkování je možné plánovat v kterékoliv fázi těhotenství. Na základě mechanismu účinku vakcín proti COVID-19 v lidském těle nejsou tyto vakcíny považovány za rizikové pro kojící ženu a její kojené dítě. Kojící ženy mohou proto být také očkované proti COVID-19.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, kloubů a svalů, únava a zimnice.  Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Comirnaty je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Mapa ordinací x

Najděte si nejbližší ordinaci

Největší síť očkovacích center v ČR.

  • Odbornost
  • Dostupnost
  • Kvalita