Vakcína Comirnaty je neživá mRNA vakcína, určena k ochraně proti koronaviru pro osoby od 16 let. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Vakcína Comirnaty se očkuje ve 2 dávkách (každá 0,3 ml). Druhá dávka se podává minimálně za 21 dnů po první dávce.

V současné době v našich centrech neprobíhá očkování veřejnosti proti COVID-19 a nelze si rezervovat termín, ani vakcínu. Dle nastavené strategie ČR a požadavků krajských koordinátorů očkování aktuálně zajišťujeme pouze očkování u vybraných rizikových skupin.

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování nesmíte brát antibiotika. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Údaje o podání vakcíny těhotným ženám jsou omezené. Není známo, zda se vakcína vylučuje do mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolest a zarudnutí v místě aplikace, bolest hlavy, kloubů a svalů, únava a zimnice.  Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

Příspěvek pojišťovny

Máte zájem o očkování a chcete příspěvek? Připravili jsme pro vás rychlý přehled příspěvků pojišťoven.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Comirnaty je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Souhlasím Více informací

Tento web ke své funkčnosti používá cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.